Art_Fetish

Свят • Цвят • Фетиш

Доминация и Дисциплина

Ограничение на дишането

Автор: L8X Последен пост: 28 Яну 2012, 14:35 Отговори: 19

Ограничение на дишането

Ново мнениеот L8X » 11 Апр 2011, 21:33

Ограничаване на дишането или Breathplay (sphyxiophilia, autoerotic asphyxia, hypoxyphilia)
Еротичното влечение е прието като парафилия, дори учени като Joseph Merlino твърдят че този вид фетиш е по-скоро психическо разстройство заради вероятните последици от практикуването му като смърт или сериозни наранявания.

Проучване показва че от задушаване при игра умират повече малки деца от колкото по-големи, а при самоубииство е обратното.

Изображение

През врата на всеки човек минават вени - те захранват мозъка с богата на кислород кръв. При притискане на тези вени - внезапно спира притока на кислород към мозъка което води до чувство за лекота и усилва сексуалната чувствителност. George Shuman определя състоянието на мозъка - когато остане беден на кислород изпада в полу-халюциногенно състояние наречено хипоксия и когато това състояние е комбинирано с оргазъм - тръпката е не по-малко мощна от тази при употребата на кокаин или други силни добавки и наркотични вещества

Освен притискане на врата, има и други методи за ограничаване на ограничаване на дишането. За целта се използват специални маски. Тези маски прекарват потока на дишане през отвор който може да бъде запушен или отпушен. ТОЗИ ВИД ПРАКТИКА Е МНОГО ОПАСЕН - последствията от спиране на притока на въздух в белите дробове на човек води до обедняване на кислорода в кръвта и последиците са същите като при споменатата по-горе практика.

Такива маски са...

Противогаз
Изображение

Маски които отворът може да бъде запушен или отпушен
Изображение

Маски които са с малък отвор който ограничава частично притокът на въздух
Изображение

Найлоново пликче
breath-play.jpg

И други...
gasmask-rubber-slave-267x400.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Арт потребител

Регистрирация: 24 Мар 2011, 14:34
Теми: 32
Години: 33

Ориентация: Хетеросексуален
БДСМ позиция: Фетишист
Тук съм за: Убежище за самотни души
Визитка: Няма
Кредити: 300.00 Кредит
Рекорди в Игри: 3
Репутация във Форума: 43
Нисък рейтинг

Re: Ограничение на дишането

Ново мнениеот fisttv » 11 Апр 2011, 21:58

Една от опасните техники в БДСМ, практикувал съм я но не я препоръчвам на неопитни. Много е важен контролът на доминиращия над подчинения. Трябва да усещаш партньора си, да имаш пълен контрол над физическото и психическото му състояние, както и той да ти има пълно доверие, все пак поверява живота си на теб. Определено е една от любимите ми техники. -11-
Да бъдеш себе си, в това е разковничето.
Аватар
Модератор

Регистрирация: 25 Апр 2010, 20:45
Теми: 27
Години: 43

БДСМ позиция: Суич
Тук съм за: Дискретна връзка
Определям се, като:: Основния ми фетиш е фистинга, други са фуут фетиш, нашийници и каишки, дилда и вибратори, въжета, белези, восък и др.

http://www.eroprofile.com/fisttv
My status
Визитка:
Кредити: 392.00 Кредит
Медали: 1
Репутация във Форума: 53
Висок рейтингВисок рейтинг

Ново мнениеот DeViL's_PaSSioN » 12 Апр 2011, 01:30

И на мен ми е любима практика :) но ми харесва най - много когато задушаването става само с ръка върху устата и носа ми.
DeViL's_PaSSioN

Кредити: Заключен

Ново мнениеот fisttv » 12 Апр 2011, 01:38

Имено това имах в предвид DeViL's_PaSSioN. :)
Аватар
Модератор

Определям се, като:: Основния ми фетиш е фистинга, други са фуут фетиш, нашийници и каишки, дилда и вибратори, въжета, белези, восък и др.

My status
Визитка:

Ново мнениеот StreetPunk81 » 12 Апр 2011, 18:09

Мен би ме било страх да го опитвам това признавам си.
StreetPunk81

Ново мнениеот Севдалина Василева » 14 Апр 2011, 16:53

Харесвам тази практика, действително е възбуждаща, но същевременно и с това изключително опасна. Мога да кажа за себе си, че съм пълен аматьор в нея, но винаги когато съм си служила с нея съм била много внимателна и съм си контролирала действията си, както и действията на подчинената ми. При еротичното задушаване, много е важно да следите всяка една секунда поведението на партньора Ви, да следите изражението и мимиките, за да може адекватно да спрете действията си в точния момент. Ако използвате възглавница, това практически носи 100 % риск за контрола и здравето на партньора Ви- така, че бъдете изключително предпазливи.
Аз съм стигала единствено до запушване на устата и носа, както и стискането на врата, разбира се умерено и в точния момент по мои преценки.
"Фетиша никога не намалява от това, че е споделен- Art_Fetish".
Аватар
Нов потребител

Регистрирация: 13 Апр 2010, 12:02
Теми: 268
Години: 38

Ориентация: Хомосексуална
БДСМ позиция: Доминираща
Тук съм за: Общуване
Кредити: 1,331.00 Кредит
Рекорди в Игри: 4
Медали: 2
Репутация във Форума: 83

Ново мнениеот Девил » 14 Апр 2011, 18:28

041.jpg
7.jpg
4.jpg
3.jpg
2 (2).jpg
1.jpg

И на мен ми се нрави ограничението на дишането с ръка в кожена ръкавица или латекс -11-
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Арт потребител

Регистрирация: 13 Яну 2011, 17:04
Теми: 12
Години: 53

БДСМ позиция: Подчинен
Тук съм за: Търся Домина
Определям се, като:: Интереси към ролеви игри,FETISH-Бели спортни чорапки,кожени панталони ,ръкавици.BONDAGE,TRAMPLING,FOOT WORSHIP
Визитка:
Кредити: 227.00 Кредит
Репутация във Форума: 23
Нисък рейтинг

Ново мнениеот Belial » 13 Юни 2011, 10:24

Случвало ми се е често с бившото гадже, даже тя ме научи на това. Първият път сама ми сложи ръката на гърлото си и ми показа, че иска да я стисна...всеки път натискът на свитата ми ръка около гърлото и правеше секса доста по възбуждащ. Кулминацията ни в този вид секс беше връзването и на краката по глезените и на ръцете с вериги на леглото, напълно контролирах акта и доста грубо си подскачах върху нея, задушавах я почти до припадък, но като усетех тялото и да реагира и давах малко въздух - това очевидно доста я възбуждаше - съответно и мен. Вече съм почитател на това доминиране над партньора признавам си, макар че с друга не съм опитвал.
Belial

Ново мнениеот Belial » 18 Юни 2011, 20:29

Сега ми идва на ум че има няколко вида душене с ръка по устата, по гърлото или с помощно средство...лично на мен с това с гърлото най ми допада -66-
Belial

Ново мнениеот Hellhound_Anathema » 21 Юни 2011, 12:10

Несъмнено ограничаването на поемания въздух чрез притискане на гърлото е ужасно привлекателно и възбуждащо!
При притискането на дланите, да усещаш доминацията върху себе си и в частност в/у шията... Чувството е просто уникално (поне за мен). Възбудата при такава игра е максимална.
Иначе, Белиал -сещам се и за едно друго задушаване.. Чрез прилагане на натиск върху гръдния кош.
Иначе при твоето задушаване с длани около врата.. Ако прилагаш и малко повечко сила.. Равен няма да имаш. -8- -49-
Don't be afraid of perfection - you can never reach it...
S. Dali
Арт потребител

Регистрирация: 25 Апр 2011, 04:02
Теми: 3
Години: 27

Ориентация: Хетеросексуална
БДСМ позиция: Любопитна
Визитка:
Кредити: 41.00 Кредит
Репутация във Форума: 7
Нисък рейтинг

Ново мнениеот Belial » 23 Юни 2011, 02:14

Hellhound_Anathema написа:Ако прилагаш и малко повечко сила.. Равен няма да имаш. -8- -49-

Е все пак трябва да познаваш партньора си адски добре за да използваш по груба сила, а и равен нямам :-) , има по добри и по зле от моя милост. -47-
Belial

Ново мнениеот Amatea » 02 Сеп 2011, 01:25

Вълнуващ е контрола на дишането с вкарване на пениса в гърлото.
Друг интересен контрол на дишането е когато доминиращия ментално ограничава подчинения. Тоест, казва му кога да диша и кога не. Това е по-трудно, понеже подчинения трябва да впрегне и собствената си воля и отдаване.
Аватар
Арт потребител

Регистрирация: 31 Авг 2011, 11:38
Теми: 28
Години: 49

Ориентация: Бисексуална
БДСМ позиция: Любопитна
Тук съм за: Общуване
Определям се, като:: Не съм доминираща- харесва да съм отгоре. Не съм подчинена, харесва да се отдавам. Не съм садистка, пука ми, че те боли. Не съм мазохистка, готова съм да изтърпя всичко за теб.
Визитка:
Кредити: 264.00 Кредит
Репутация във Форума: 26
Нисък рейтинг

Ново мнениеот fisttv » 03 Сеп 2011, 14:27

Когато практикувам ограничено дишане "дълбокото гърло" е задължително. Още по-интересно става когато го комбинирам с ръчна захватка за гърлото, шамари и дърпане за косата. -11-
Аватар
Модератор

My status
Визитка:

Ново мнениеот karamel » 12 Сеп 2011, 13:39

На мен също подобен вид игри биха ми били инресни за практикуване (особено ако ограничаването на дишането е с ръка върху устата и/или носа). Да си призная не съм опитвала -8- - малко или много ме е страх. Има нещо което съм гледала по клипове и винаги съм си мислела, че би било хубаво да опитам - ограничаване на дишането чрез "дълбоко гърло", едновременно съчетано със запушване на носа... Има ли някои които да го е опитал, и ако може да сподели.
Ако пуснеш някого на свобода и той се върне, значи... и друг не го иска!
Аватар
Арт потребител

Регистрирация: 18 Юли 2011, 22:08
Теми: 18
Години: 34

Ориентация: Хетеросексуална
Визитка:
Кредити: 342.00 Кредит
Репутация във Форума: 26
Нисък рейтинг

Ограничаване на дишането

Ново мнениеот Девил » 13 Сеп 2011, 17:21

Умишлено задушаване или ограничаване на дишането на партньора по време на сексуалния акт, обикновено в кулминационната точка; разновидности на класическият чокинг са plastic bag suffocation, gas mask .
Лично на мен ми е фетиш задушаването с ръце в кожени ръкавици или крачета по чорапки.ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
Арт потребител

Регистрирация: 13 Яну 2011, 17:04
Теми: 12
Години: 53

БДСМ позиция: Подчинен
Тук съм за: Търся Домина
Определям се, като:: Интереси към ролеви игри,FETISH-Бели спортни чорапки,кожени панталони ,ръкавици.BONDAGE,TRAMPLING,FOOT WORSHIP
Визитка:
Кредити: 227.00 Кредит
Репутация във Форума: 23
Нисък рейтинг

Следваща

Назад към Доминация и Дисциплина

Кой, къде се намира в момента?

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

Кой посети тази тема?

29 потребители са посетили тази тема: Гост (1), Amatea (1), Amigdala (2), Bari (1), Bond (1), Heatseeker (1), Hellhound_Anathema (4), JustSlave (2), POKI (1), Tsvetan (1), bdsm_70 (1), dark angel (1), dee (1), dink (1), dobronir (1), g6rad (1), galab_daiwa (1), geri (1), ivan_tsochev (1), j1360 (1), karamel (1), leshnik (1), lickyourpussy (1), madame lussil (1), melina011 (1), mitaka12 (2), neverenough (1), shadow (1), Севдалина Василева (3)