Art_Fetish

Свят • Цвят • Фетиш

Доминация и Дисциплина

Под Мъжко Господство- MaleDom

Автор: Севдалина Василева Последен пост: 22 Юли 2013, 12:06 Отговори: 20

Под Мъжко Господство- MaleDom

Ново мнениеот Севдалина Василева » 08 Май 2010, 13:50

В контекста на БДСМ съкратеният или пълният вариант на израза е: Male Domination, MaleDom, или Male Dominance, което означава "Мъжка Доминация", "Доминиращ".
Обикновено се отнася до хетеросексуални партньори в БДСМ връзка, където доминиращ партньор от мъжки пол и покорен партньор е жена. Но терминът понякога се използва да се позовава на хомосексуални партньори в БДСМ практики, когато и двамата партньори са от мъжки пол.
В знак на респект от страна на подчинения, обръщението към доминиращия най-често е "Господар" или "Мастер".
В мъжката доминация може да се включат всички БДСМ практики, като се базират на основните принципи в БДСМ- "Безопасност, разумност и по взаимно съгласие".
"Фетиша никога не намалява от това, че е споделен- Art_Fetish".
Аватар
Нов потребител

Регистрирация: 13 Апр 2010, 12:02
Теми: 268
Години: 38

Ориентация: Хомосексуална
БДСМ позиция: Доминираща
Тук съм за: Общуване
Кредити: 1,331.00 Кредит
Рекорди в Игри: 4
Медали: 2
Репутация във Форума: 83
Висок рейтингВисок рейтинг

Re: Под Мъжко Господство- MaleDom

Ново мнениеот firewind » 23 Окт 2010, 13:45

...само бих вметнал, че обръщенията не винаги се изискват от Господаря. Доста често до акт на доминиране и подчинение се достига чрез развитието на един напълно стандартен сексуален акт. Повечето хора рядко осъзнават какви са истинските им заложби и подтискат скритите си желания и стремежи. В повечето от подобните случаи, когато стандартна сексуална техника еволюира до БДСМ ниво, дамите са по-настойчиви към използване на специфичната терминология от господата :)
firewind

Кредити: Заключен

Ново мнениеот Bobich » 09 Ное 2010, 15:09

Обръщенията са предпочитани от всеки практикуващ бдсм и то не само в сексуално отношение, ами във всяко едно. Сексуалната сесия е само малка част от бдсм света независимо между хетеросексуалните или хомосексуалните двойки. Обръщението към доминиращ мъж е /както каза и Моника/: "Господар" и/или "Мастер", независимо дали подчиненият срещу него е от женски или мъжки пол.
Разбираш ли ме?!
Арт потребител

Регистрирация: 01 Окт 2010, 18:08
Теми: 4
Години: 30

Ориентация: Бисексуален
БДСМ позиция: Подчинен
Тук съм за: Обмяна на опит
Визитка:
Кредити: 319.00 Кредит
Репутация във Форума: 23
Нисък рейтинг

Ново мнениеот Shekinah » 15 Ное 2010, 19:22

Надявам се тази тема да е подходящото място да споделя едно мое наблюдение...

Повечето хора, с които съм разговаряла по темата, извън практикуващи или заинтересовани от BDSM, си представят точно мъжкото доминиране като стандартна BDSM конфигурация на ролите. Някои мислят по- скоро за хомосексуални двойки, но много рядко си представят доминиращата да е жена, а подчинения- мъж.

Струва ми се интересно.
Капка по капка- живот!
Аватар
Модератор

Регистрирация: 05 Окт 2010, 12:03
Теми: 5
Години: 31

Ориентация: Хетеросексуална
БДСМ позиция: Подчинена
Визитка:
Кредити: 207.00 Кредит
Рекорди в Игри: 1
Медали: 1
Репутация във Форума: 36
Нисък рейтинг

Ново мнениеот Севдалина Василева » 16 Ное 2010, 19:52

Shekinah, повечето хора, които нямат общо с БДСМ си представят, че мъжа е главно действащо лице, защото са повлияни от патриархалните структури, от където следва, че мъжа е глава на семейството, той е властващия, той е доминантата, а всички под него са нисши, в това число жената и децата. Тъй-като в патриархата жените и децата са второкачествени създания, а само мъжете имат възможност да са равни един на друг - това води до силните хомосексуални желания в антични и модерни патриархални общности, в които само връзка с друг мъж осигурява любовта и уважението на равен.

Патриархат
Аватар
Нов потребител

Ново мнениеот Ammanas » 21 Ное 2010, 10:16

Наистина е по приемливо за обществото, ако Доминиращия е мъж. Грубата мъжка сила над нежната женска природа... има завършеност в това и все пак историята познава много случаи, в които жени са водели цели империи. Дори в старите любовни романи се натъртва на това, че мъжът прелъстява и подчинява жената, хората са го приели и след 2000 години патриархално общество на жените им писна да играят слабите и зависимите... в момента се наблюдава истинска революция и според мен ролите много скоро ще се обърнат и жените ще са активната страна. Забелязъл съм, че има два типа жени, склонни да приемат подчинената роля - едните желаят просто да се отдадат, а другите искат да бъдат прелъстени и поставени на място.
Аватар
Арт потребител

Регистрирация: 14 Юни 2010, 22:18
Теми: 1
Години: 36

Ориентация: Хетеросексуален
БДСМ позиция: Суич
Тук съм за: На лов за подчинена
Кредити: 11.00 Кредит
Репутация във Форума: 2
Нисък рейтинг

Ново мнениеот StreetPunk81 » 27 Дек 2010, 03:30

Ами аз като мъж още от малък съм смятал и продължавам да смятам, че жената е доминантата в обществото, защото тя е надарена с детеродната дейност, в нея зрее плода, тя ражда човека и му вдъхва живот независимо дали той е жена или мъж и заради това смятам, че жената е много по висшата от мъжа, откъдето и в Бдсм аспект никога не бих си се представил примерно аз Доминиращ.
StreetPunk81

Ново мнениеот Belial » 13 Юни 2011, 10:33

Goddess_Monika написа:Shekinah, повечето хора, които нямат общо с БДСМ си представят, че мъжа е главно действащо лице, защото са повлияни от патриархалните структури, от където следва, че мъжа е глава на семейството, той е властващия, той е доминантата, а всички под него са нисши, в това число жената и децата. Тъй-като в патриархата жените и децата са второкачествени създания, а само мъжете имат възможност да са равни един на друг - това води до силните хомосексуални желания в антични и модерни патриархални общности, в които само връзка с друг мъж осигурява любовта и уважението на равен.

Патриархат

Момиче ти си страшен писател...изразяваш се с малко думи по прелестен начин - Респект.
По темата и като отговор на цитата ти бих изразил лично за себе си че се чувствам доста патриархален и следователно властен във връзка, но се отдавам изцяло на партньора си и не само в секса но и в живота деля всичко равно с него и като мнения мисли и действия. Рядко ми се е случвало момичето да доминира над мен в сексуален аспект по простата причина че показвам възбудата си и обичта по начин по който искам да и дам нещо разтърсващо и възбуждащо - доминиране. (май не можах да се изразя както го чувствам но прости ми).
Belial

Ново мнениеот tisho1974 » 28 Юни 2011, 10:56

Напълно съм съгласен с Belial. Моника наистина се изразява прекрасно. С малко думи казва това, което другите не могат с цели постове. Лично аз смятам, че мъжа трябва да бъде доминиращия, а не жената. Няма да повтарям какво каза Моника. Съгласен съм с нейното изказване
tisho1974

Ново мнениеот Севдалина Василева » 28 Юни 2011, 22:58

Аз пък смятам, че половата принадлежност не играе никаква роля- дали си мъж или жена, това няма никакво значение. По-важно е да усещаш, че можеш и имаш сила, власт и умение да си водач, да доминираш над другия.
Да едно време, преди сто лета, когато патриархата е бил в основата си, мъжа е бил главно действащо лице, но сега след еманципацията и равноправието тези догми са вече на изчезване, и на никой не са нужни само на тези, които имат нужда да избиват комплекси и да се величаят, но това няма нищо общо с БДСМ, респективно и с патриархата.
Аватар
Нов потребител

Ново мнениеот big_punisher » 16 Юли 2011, 22:32

Goddess_Monika написа:Аз пък смятам, че половата принадлежност не играе никаква роля- дали си мъж или жена, това няма никакво значение.

При 15-20 пъти повече свободен тестостерон в мъжката кръв, дали няма никакво значение?
big_punisher

Ново мнениеот Севдалина Василева » 16 Юли 2011, 23:02

Половата принадлежност не е предпоставка да можеш да доминираш, но темата преди всичко е за Доминиращите мъже. Кажете си тогава какви са Вашите приоритети и качества като Доминанти? Какви техники и практики използвате по време на доминация?
Аватар
Нов потребител

Ново мнениеот fisttv » 04 Ное 2011, 13:51

Оооо, всичко е според зависи. Като започем от начина на прилагане до видовете БДСМ техники, тяхното ниво на владеене и прилагане. Много е субективна мъжката доминация, почти толкова колкото и женската. Винаги е съобразена с подчинената, нейното ниво на подготовка, лимити, характер и поведенчески прояви. До сега винаги съм подхождал към партньорката субективно. Никога не прилагам едно и също нещо на всяка. Винаги отношението ми и поведението ми спрямо подчинената е съобразено с нейните настройки, разбирания, лимити и т.н. Останалото е нерегламентирано насилие срещу личността, което от своя страна граничи с престъпление. БДСМ се подчинява на определени правила и принципи. Онези, които не ги приемат са един вид бунтари или просто аматьори и търсачи на силни усещания. За мен това са т.нар. рискова група от ентусиасти, които нямат разбиране за БДСМ и по тази сила са опасни за обществото. Имено за това не случайно много хора сме на мнение че БДСМ не е за всеки. Първо трябва да се подходи с разбиране към материята, с нужната сензитивност и чувство на принадлежност, към алтернативните форми на сексуалност. Неможе просто да ти е фикс идея да си ДОМ в БДСМ плей. Има си времето на обучение и регламентирано навлизане в материята. Никоя птица не се е научила да лети с излюпването си. Знаете че има период на опити, проби, обучение и т.н. Същото е и при БДСМ, но с тази особеност че не е достатъчно да си само човек а с афинитет към алтернативни сексуална принадлежност. Може би не се изказах достатъчно правилно с точните думи, но поне аз така го чувствам и разбирам.

Ваш FISTTV
Да бъдеш себе си, в това е разковничето.
Аватар
Модератор

Регистрирация: 25 Апр 2010, 20:45
Теми: 27
Години: 43

БДСМ позиция: Суич
Тук съм за: Дискретна връзка
Определям се, като:: Основния ми фетиш е фистинга, други са фуут фетиш, нашийници и каишки, дилда и вибратори, въжета, белези, восък и др.

http://www.eroprofile.com/fisttv
My status
Визитка:
Кредити: 392.00 Кредит
Медали: 1
Репутация във Форума: 53

Ново мнениеот slave_boy » 15 Юни 2013, 13:45

Аз пък мисля точно обратното. Много по-лесно може да се намери информация, снимки, видео, разкази и други подобни на тема femdom и по-трудно на тема maledom. Предполагам, че самото властващо (все още) положение на мъжа в реалния живот (социално, икономически, физически) е достатъчно за човешкото съзнание и няма нужда от допълнителни ролеви действия по затвърждаването му. От друга страна ако ролите се сменят и властващата страна стане жената, това вече влиза в зоната на малко по-нестандартното и някакси "приятно дразни" съзнанието по особен начин. Властващото положение на мъжа има по-скоро физически израз, но що се отнася до сексуално-социалните отношения, определено смятам, че мъжът е слабият пол.
Аз лично не бих казал, че свързам БДСМ предимно с maledom и не знам дали е възможно за хората извън БДСМ и тези свързани с него, да мислят по коренно различен начин.
Аватар
Арт потребител

Регистрирация: 20 Мар 2011, 14:46
Теми: 3
Години: 36

БДСМ позиция: Подчинен
Визитка: Няма
Кредити: 25.00 Кредит
Репутация във Форума: 0
Нисък рейтинг

Ново мнениеот suhoii » 15 Юни 2013, 15:58

Admin написа:Shekinah, повечето хора, които нямат общо с БДСМ си представят, че мъжа е главно действащо лице, защото са повлияни от патриархалните структури, от където следва, че мъжа е глава на семейството, той е властващия, той е доминантата, а всички под него са нисши, в това число жената и децата. Тъй-като в патриархата жените и децата са второкачествени създания, а само мъжете имат възможност да са равни един на друг - това води до силните хомосексуални желания в антични и модерни патриархални общности, в които само връзка с друг мъж осигурява любовта и уважението на равен.

Патриархат

Жените и децата са второ качество и по низши създания може би в ромските и мюсюлмански общества,не и в традиционно патриархално християнско общество ,каквото е било българското до преди стотина години примерно. В българското патриархално общество и жените и децата са равни пред Твореца.Уважението и почитта кам жената майка и децата е добре изразена и в почитта и обичта към Божата майка и Младенеца .Имало и специални дни в които да се изрази уважението към жената и децата .Да и това не е съвременното "изобритение" 8ми март а денят Благовещение на 25ти март както и успение и рождество на Пр. света Богородица съответно на 15.08 и 8.09. Е верно думата на мъжа на бащата са били закон но тогава мъжа е впрягал воловете за орън и за да осигори хляба за дома и мъжа е изковавъл оръжието с което да отива на война за да защити рода.И това е мисля естественното състояние на обществото.Общества феминизирани и доминирани от жени не са просъществували и пример за това са амазонките.В съвременните западни и феминизирани и еманципирани общества нещата също се пообърнаха и в резултат населението им е бързо остаряващо и намаляващо по брой,и по статистически данни максимум до 50години те ща са едно екзотично малцинство и доминирани в море от уж по примитивните патриархални мюсюлмански общности които са се поселили в Европа .Но това е малко извън темата може би. Относно доминацията в секса и БДСМа мисля че мъжката доминация е по естественна.Някак не мога да възприема мъж воден за каишка и плющян с камшик по задника от домина и притискан по слобините с токче.Поне подобна доминация не мога да приема.Не упреквам и не се конфронтирам и съм на пълно толерантен.Просто споделям моето мнение провокирано от темата и мнението на Моника.Смятам че сайта е достатъчно демократичен да го приеме :-)
Аватар
Арт потребител

Регистрирация: 27 Мар 2012, 19:41
Теми: 2
Години: 50

БДСМ позиция: Доминиращ
Тук съм за: Дискретна връзка
Определям се, като:: Аз съм мъж и търся жена за дискретна връзка по възможност лактираща.Обичам лудо лактиращи жени и женско мляко!!!!И бурен секс!!!
Визитка: Няма
Кредити: 77.00 Кредит
Репутация във Форума: 2
Нисък рейтинг

Следваща

Назад към Доминация и Дисциплина

Кой, къде се намира в момента?

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

Кой посети тази тема?

50 потребители са посетили тази тема: Гост (1), Гост (1), Гост (1), Amigdala (1), Araya (1), BloodSugarSexMagik (1), Bond (5), Citizen_0987654321 (1), Desislava (2), Dimitar78 (1), Heatseeker (1), JINA (1), JustSlave (1), L8X (2), Natural Disaster (3), POKI (4), The Witcher (2), Violet (1), ana (2), bigbad (2), counterslap (1), dee (1), dimne (1), erotemo55 (1), fisttv (11), footservant (1), forbidden_society (1), g6rad (2), galab_daiwa (1), geisha_girl (1), gue (1), high_heels_passion (1), j1360 (1), joker (2), karamel (4), lastpunch (3), little_wife (1), lubov (1), markizdiosad (2), metodi (1), moussa (2), nadejjda (1), nadiaadia (1), nikos8 (3), slave_boy (14), suhoii (12), svako (1), tisho1974 (1), twilightt (1), vivo (1), ... [Вижте повече]