Art_Fetish

Свят • Цвят • Фетиш

Доминация и Дисциплина

Доминиране на съзнанието

Автор: master_of_pain Последен пост: 30 Юли 2013, 19:49 Отговори: 22

Доминиране на съзнанието

Ново мнениеот master_of_pain » 21 Яну 2011, 17:28

Реших преди време да напиша този материал, но ангажираността ми все ме забавяше. А и не смятах, че е важно да се дискутира точно този тип Доминиране. Все пак – повечето потребители тук предпочитат физическото доминиране. Колко обаче от нас осъзнават, че нещата, които искаме да изживеем „на живо” всъщност трябва най-малкото да сме си ги помислили преди това в главите. Защото БДСМ не е като обикновения секс. В него човек трябва да влага мисъл, желание и чувства.
Та нека мина на частта доминиране на съзнанието или по-просто казано – да накараш Подчинения да ти се отдаде не само тялом, но и духом. Направило ми е впечатление, че е изключително силно средство за доминиране. Превилното му прилагане и доброто владеене на методите на Психическа доминация оказват невероятно влияние върху подчинените. Те са готови след такава „манипулация” на съзнанието да приемат всичко в границите на допустимото. Отдаването е безмълвно и напълно. Желанията на Доминиращия се приемат с желание и удоволствието, което се получава и от двете страни е много по-силно. Защото когато си приел в съзнанието си, че нещо ще ти достави удоволствие, то в реалността удоволствието е двойно. От самия физически акт и от съзнанието, че Доминиращия е получил желаното. Каква по-голяма награда за един Подчинен от това да знае, че поведението му доставя наслада.
Преобладаваща част от хората опитват подобна практика, но е важно да се знае, че съзнанието е доста по-консервативно за някои неща от тялото. Понякога отнема много време да „опитомиш” някой и да превземеш мозъка му, отколкото да го завържеш и да му причиниш нещо. Тези от нас, които искат да стигнат до успех в тази практика трябва да се научат да слушат и да не бързат.
Да слушат – понеже Доминиращия винаги може да научи за желанията и възможностите на Подчинения и да не се получават разочарования.
Да не бързат – всеки има скрити желания и отнема време да „отвори” разума си и да ги покаже. Но това не става веднага и иска деликатен подход.

Надявам се да съм започнал да провокирам интереса Ви и да се получи дискусия.

Не претендирам да съм прав за всичко и ще очаквам коментари, мнения и дори споделяне на личен опит.

Очаквам Ви.
master_of_pain

Кредити: Заключен

Re: Доминиране на съзнанието

Ново мнениеот Eliza » 25 Яну 2011, 09:24

Нека се опитам да отговоря чрез това, което чувствам и усещам..
За мен на първо място е важно да бъда завладяна-подчинена, психологически на тази основа се гради и отдаването на тялото и физическите усещания.
Доминиращия трябва така да е спечелил доверието ми, че да се оставя в ръцете му.
Не мисля че е могат Доминиращ и подчинен да си паснат на 100%, но е хубаво главните и водещите фетиши да им съвпадат, за да има магия.
Много от доминиращите... започват разговор грубо и вулгарно, това отблъсква.. все пак като си подчинен не си глупак. Е друг е въпроса, до колко са доминиращи или изобщо БДСМ-ри. Пишат хора всякакви осъзнати и не дотам..
Доминиращия освен да наранява и закриля.. да бъде достатъчно силен характер, водещ, обсебващ, контролиращ за да ме има. Не мисля, че подчинения е само тяло-той е ум, интилект, характер който е също достатъчно силен, но иска да бъде покорен.. понякога не само физически* а и с думи да наранява, да бъда до такава степен под негов контрол, че дори и да се усмихна той с поглед да ме накара да замръзна. Да ме респектира и води през прекрасния път на това изкуство.
Болезнено е, когато си наранен емоционално, това не бива да се допуска... не бих искала, някой да се учи върху съзнанието ми, бързо се усеща манипулатора. Стигам до извода, че за да има една връзка, то тя се гради на доверие, което от своя страна се гради на истината (каквато и да е тя).
Не преигравайте -бъдете себе си.
Eliza

Ново мнениеот Divi Filius » 27 Яну 2011, 20:35

Само едно леко въпросче имам за темата..
Коя е Агенцията продаваща (права) за собственост на Жив Човек, че да си закупя и аз нягоко, а доколкото съм запознат с Закона за права и свободи... обсебването е противозаканно -41-
Divi Filius

Ново мнениеот POKI » 27 Яну 2011, 21:09

Divi Filius написа:Само едно леко въпросче имам за темата..
Коя е Агенцията продаваща (права) за собственост на Жив Човек, че да си закупя и аз нягоко, а доколкото съм запознат с Закона за права и свободи... обсебването е противозаканно -41-

Ако очакваш и "Агенция" категоризираща "твоята" както и на всички останали в този сайт "Диагноза" - "ТЪРСЕЩ", много ще почакаш... И аз имам едно леко въпросче... някой насили ли те да попаднеш в тази "противо законна... права и свободи" среда? Ние не "ПОДТИКВАМЕ", а просто подкрепяме хората, които мислят като нас.
Аватар
Арт_Администратор

Регистрирация: 22 Апр 2010, 17:01
Теми: 169
Години: 42

Ориентация: Хомосексуална
БДСМ позиция: Подчинена
Тук съм за: Обмяна на опит
Визитка: Няма
Кредити: 429.00 Кредит
Рекорди в Игри: 14
Репутация във Форума: 44
Нисък рейтинг

Ново мнениеот Divi Filius » 27 Яну 2011, 21:45

POKI написа:

Ако очакваш и "Агенция" категоризираща "твоята" както и на всички останали в този сайт "Диагноза" - "ТЪРСЕЩ", много ще почакаш... И аз имам едно леко въпросче... някой насили ли те да попаднеш в тази "противо законна... права и свободи" среда? Ние не "ПОДТИКВАМЕ", а просто подкрепяме хората, които мислят като нас.

Аз просто не Харесвам Фразата .. Собственност, това, че някой е отдаден на друг и е готов да умре за това, не го прави предмет или нива някоя, че да е Собственост...

п.с. Нищо лично... -344-
Divi Filius

Ново мнениеот Севдалина Василева » 27 Яну 2011, 22:11

Това е точно тънката и различна граница в БДСМ. Разбирането се гради първо основно на вътрешния свят на човек, след това и на основните принципи на БДСМ "Безопасност, Разумност и По Взаимно Съгласие". Така и на практика става онзи безумен парадокс за хората, които не разбират и не са част от философията и психологията на БДСМ- чувството за свобода. За един подчинен да се предаде в ръцете на Господаря си, дори да се отдаде на тази не-свобода, дори за неговите разбирания се нарича свобода. Това са непонятни неща за хора, които не разбират нагласата в БДСМ.
Направих това отклонение от темата във отговор на Divi Filius.
Темата за Доминиране на съзнанието разбира се се базира на увода ми, без който БДСМ губи просто своето място. Разбира се без всичко горе описано, и без намесата на БДСМ- може и да се говори за някакви права над хората, но мястото определено, не е в тази тема.
Доминирането на съзнанието е може би един от най-трудните похвати в БДСМ и разбира се не е за всеки. Много хора не го разбират, защото обикновенно разглеждат БДСМ само от към сексуалната страна. А когато Доминиращия е успял да влезе в съзнанието на подчинения, значи индиректно е станал "Собственик"- тази така плашеща и така копнееща дума за мнозина. Вероятно тази тема ще е "меда" за подчинените, и ще очакват някакви застраховки. Искам да Ви кажа от собствен опит, както и на Доминиращите: Доминирането на съзнанието няма точна рецепта, или някакви точни правила. Тук курс по Доминиране няма- дори да ни се иска. Отново ние трябва много добре да контролираме себе си, да сме дисциплинирани, да сме принципни към себе си, и чак тогава към подчинените ни.
Бих предложила една моя настолна книжка, тя е психологическа:
" Манипулирайте, но правилно "
Йозеф Киршнер
"Фетиша никога не намалява от това, че е споделен- Art_Fetish".
Аватар
Нов потребител

Регистрирация: 13 Апр 2010, 12:02
Теми: 268
Години: 38

БДСМ позиция: Доминираща
Тук съм за: Общуване
Кредити: 1,331.00 Кредит
Рекорди в Игри: 4
Медали: 2
Репутация във Форума: 83
Висок рейтингВисок рейтинг

Ново мнениеот Divi Filius » 27 Яну 2011, 22:27

За Свободата.. ок, но собственност -41-
Divi Filius

Ново мнениеот POKI » 27 Яну 2011, 23:50

Divi Filius написа:За Свободата.. ок, но собственност -41-

Съгласна съм с твоето мнение, не защото отричам собствеността като понятие, а защото пътят да го осъзнаеш е - нелек: Точно като е написала и Goddess_Monika,
Goddess_Monika написа:Това е точно тънката и различна граница в БДСМ. Разбирането се гради първо основно на вътрешния свят на човек, след това и на основните принципи на БДСМ "Безопасност, Разумност и По Взаимно Съгласие".

Това е катализатора и ключа който, преминава тази граница, а имено "Взаимното Съгласие", когато го осъзнаеш и дариш на другиго "пълното право да разполага с теб".
Аватар
Арт_Администратор

Регистрирация: 22 Апр 2010, 17:01
Теми: 169
Години: 42

Визитка: Няма
Кредити: 429.00 Кредит
Рекорди в Игри: 14
Репутация във Форума: 44
Нисък рейтинг

Ново мнениеот master_of_pain » 28 Яну 2011, 11:01

Divi Filius написа:За Свободата.. ок, но собственност -41-

Осъзнавам, че тези Ваши въпроси са базирани донякъде на написаното от мен в първия постинг, но също така и в подписа на моя профил вероятно. И да - това да притежаваш някой е плашещо, но ако се огледаме в ежедневния ни живот, извън БДСМ практиките, ще видим, че в обществото ни е силно развито подобно "Собственическо" отношение към хората, с които споделяме живота си. Нима повечето хора не възприемат половинките си в живота като тяхна лична собственост и това в поведение се изразява в силна ревност, понякога израждаща се в невъобразимо насилие... Защо питам аз никой не повдига въпроса от тази гледна точка? Или когато нещата са от "тъмната страна" на БДСМ - то проявата на собственичество е недопустимо, а когато сме си вкъщи, можем да пребиваме жените си и да ги ограничаваме постоянно...
Дори и идея си нямате тази проява на "Собственост" колко доверие и уважение е породила...
Дано сте схванали мисълта ми...
master_of_pain

Ново мнениеот Bobich » 28 Яну 2011, 13:55

Собствеността се изразява в нещо, което е твое и ти си отговорен за него. Идеята не е да натякваш, че този мъж и/или жена са твои, идеята е да ги пазиш преди всичко. Доминиране на съзнанието не са ми прилагали, но би ми било интересно.
Разбираш ли ме?!
Арт потребител

Регистрирация: 01 Окт 2010, 18:08
Теми: 4
Години: 30

Ориентация: Бисексуален
БДСМ позиция: Подчинен
Визитка:
Кредити: 319.00 Кредит
Репутация във Форума: 23
Нисък рейтинг

Ново мнениеот master_of_pain » 28 Яну 2011, 14:05

След размисъл и някои внесени уточнения ще добавя още нещо:
Няма "Агенция". Няма и значение Закона за правата и свободите.... Защото в една осъзната БДСМ връзка отдаването и собствеността са доброволно избрани и това не води до отнемане на нормалните човешки права.
Напротив - в една хармонична и желана подобна връзка доверието, уважението и дори чувствата са силни и хармонични.
А защо някой е приел да бъде моя собственост, а не е приел да бъде Ваша... задайте си въпроса къде сте сгрешили. Явно аз не съм направил грешка, която да доведе до отказ.

Приемете, че всяка нападка и коментар към Eliza води до конфронтация с мен и всички правила на форума.
master_of_pain

Ново мнениеот Eliza » 28 Яну 2011, 16:25

Съжелявам, че темата, която е толкова дълбока взе такъв привес.
Няма да коментирам..само ще кажа :
Живеем в свободен свят и никой не може да ми каже, кого да пусна в съзнанието си, и до колко Той ще ме обсебва.
Ради пожелавам ти от сърце да намериш връзка, в която да си себе си.
Моя вътрешен космос е пълен!

По темата:
Предлагам ви една книга, която открих наскоро:
Проблемът на човека: дух срещу тяло.
Поведенчески матрици:
- Имам мнение по въпроса!
- Морал
- Навик
- Вина
- Култ към тялото
- Свободният роб
Cover July 31-2.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Eliza

Ново мнениеот Divi Filius » 28 Яну 2011, 19:35

Благодаря Ели.. дано, а темата просто и трябваше някакво развитие. -344-
Divi Filius

Ново мнениеот Tooth Fairy » 31 Яну 2011, 15:22

Eliza написа:Доминиращия трябва така да е спечелил доверието ми, че да се оставя в ръцете му.
Много от доминиращите... започват разговор грубо и вулгарно, това отблъсква.. все пак като си подчинен не си глупак. Е друг е въпроса, до колко са доминиращи или изобщо БДСМ-ри. Пишат хора всякакви осъзнати и не дотам..
Доминиращия освен да наранява и закриля.. да бъде достатъчно силен характер, водещ, обсебващ, контролиращ за да ме има.

Права си, много от доминиращите бъркат "подчиняване" с "подценяване". Грубото и вулгарно поведение обикновено прикрива някаква интелектуална "импотентност", или липсата на подход и усет към БДСМ-а като цяло. Аз лично не бих могла да се отдам на човек, който не е в състояние да ме оцени и манипулира подобаващо - това би означавало, че аз самата го превъзхождам по някакъв начин. Ако се възбуждах от пренебрежението на интелектуално и морално ограничени хора, вместо да търся бдсм-партньор, бих започнала работа в някоя арабска бакалия (примерно). :-)
"In order to know virtue, we must acquaint ourselves with vice."
Аватар
Арт потребител

Регистрирация: 24 Сеп 2010, 20:38
Години: 34

Тук съм за: Общуване
Кредити: 12.00 Кредит
Репутация във Форума: 3
Нисък рейтинг

Ново мнениеот Eliza » 31 Яну 2011, 16:45

Благодаря Tooth Fairy,
радвам се да прочета че някой мисли идентично.
Затова още хора ще се чудят защо и как става, разковничето е едно:
Има ли съзнанието ти един човек -тялото ти, му принадлежи.
Става бавно, методично и целенасочено, умно.

П.П.
Това с арабската бакалия ми хареса :)
добър пример
-344-
Eliza

Следваща

Назад към Доминация и Дисциплина

Кой, къде се намира в момента?

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

Кой посети тази тема?

46 потребители са посетили тази тема: Гост (1), Гост (1), Araya (2), Billy383 (2), Bond (2), Desislava (1), Fred (2), Heatseeker (1), Joro (3), JustSlave (2), L8X (2), Master Kavkan (3), Natural Disaster (6), POKI (9), Pixie (1), The Witcher (3), bdsm_70 (1), bigbad (1), counterslap (1), daruin (1), dee (3), dink (1), fisttv (3), flex_kavana (1), footservant (1), g6rad (1), galab_daiwa (2), gandalf (1), gue (1), high_heels_passion (1), ivan_tsochev (1), j1360 (1), joker (3), karamel (4), lastex (3), little_wife (1), markizdiosad (2), melina011 (1), metodi (1), nikos8 (1), slave_boy (3), suhoii (1), svako (1), tisho1974 (1), ucha_se (1), Севдалина Василева (7)