Art_Fetish

Свят • Цвят • Фетиш

Доминация и Дисциплина

Доминиране на съзнанието

Автор: master_of_pain Последен пост: 30 Юли 2013, 19:49 Отговори: 22

Re: Доминиране на съзнанието

Ново мнениеот nikoela » 12 Мар 2011, 04:20

Аз нямам голям опит, но искам да споделя, че с един мой господар си поговорихме реално няколко пъти по обстойно на тема БДСМ и той така ми въздейства, че аз бях готова на всичко с него и за него-явно, добре е завладял съзнанието ми, но беше невероятно изживяване.
nikoela

Кредити: Заключен

Ново мнениеот The Witcher » 12 Мар 2011, 10:27

Много добре, а защо не ни разкажеш повече!?!
It is always by way of pain one arrives at pleasure.
Marquis de Sade
Вип потребител

Регистрирация: 25 Ное 2010, 23:44
Теми: 17

Ориентация: Хетеросексуален
БДСМ позиция: Доминиращ
Тук съм за: Обмяна на опит
Визитка:
Кредити: 181.00 Кредит
Репутация във Форума: 21
Нисък рейтинг

Ново мнениеот tisho1974 » 04 Юни 2011, 20:17

Здравейте на всички

Реших и аз да изкажа мнението си по този въпрос. Може и да не съм прав и не всички ще мислят като мен, което е нормално, но реших да напиша каква е моята гледна точка. Смятам, че Доминирането на Съзнанието е много важно в БДСМ. Това е основата. Трябва да влезеш в съзнанието на робинята и по този начин да я накараш да прави, каквото ти искаш. Не казвам, че физическата доминация не е важна, но без контрол над съзнанието си остава чиста проба плей. Не знаете какво е удоволствието, когато подчините робинята психически, когато знаеш, че е готова да направи всичко. Да четеш мислите и. Да я усещаш. Да я държиш постоянно в напрежение. Това е тръпката. Всеки може да доминира физически. Майсторлъка е в контрола над съзнанието.
tisho1974

Ново мнениеот fisttv » 04 Ное 2011, 14:09

Всичко в БДСМ е игра, в която трябва да имаш афинитет до степен на душевна и физическа наслада, но не и извън нея. В този ред на мисли доминирането на съзнанието има много общо с доверието между партньорите. Но също така е и нож с две остриета, особено когато иде реч за неопитни индивиди. И тук не става въпрос за насилствен контрол над чуждото съзнание. Това не е нищо повече освен престъпление на психологична основа. Тънкият момент между психологично надмощие и насилието срещу личността е много важно да се фиксира на място. В противен случай нещата могат да излязат извън контрол и да прерастнат в нещо нежелано и от едната и от другата страна. В тази връзка искам дебело да подчертая че всеки опит за доминация на чуждото съзнание трябва да бъде строго регламентиран и в рамките на допустимото доверие между практикуващите я. Своеволията от страна на доминиращия са имено рисковия фактор към допускането на грешка, в някои случаи и фатална.
Нямам нищо против практикуването на въпросната техника, но винаги съгласувайте действията си с партньорите си, за да не се получават сконфузни ситуации.
Да бъдеш себе си, в това е разковничето.
Аватар
Модератор

Регистрирация: 25 Апр 2010, 20:45
Теми: 27
Години: 43

БДСМ позиция: Суич
Тук съм за: Дискретна връзка
Определям се, като:: Основния ми фетиш е фистинга, други са фуут фетиш, нашийници и каишки, дилда и вибратори, въжета, белези, восък и др.

http://www.eroprofile.com/fisttv
My status
Визитка:
Кредити: 392.00 Кредит
Медали: 1
Репутация във Форума: 53
Висок рейтингВисок рейтинг

Ново мнениеот Eliza » 05 Ное 2011, 03:39

За едни- игра, за други начин на живот.
Разбрах, че подчинения също трябва да е устойчив психически, за да пусне Някой в съзнанието си и когато определените правила и граници, които са си били поставили в началото се преминат от Доминанта, да има силата съзнателно да прекрати тази игра или този стил.. ако се разминава с неговия приом на наслада.
Защото в крайна сметка БДСМ е взаимност..а не едноличен монополисточен менторен подход за избиване на комплекси. Важно е да се определи взаимно ли е удоволствието от тази връзка.
Подчинения не е плазмодий, има чувства, има нектар, който за да тече трябва да има условията за тоя процес.. (не натрапвам мнение а споделям мое виждане) : води се процеса само от Човек със нужните качества, няма как всеки обявил се за такъв да ми въздейства..Опита е важен, това са хора, които имат дарбата в помагането за развитие уменията на подчинения (естествено за доставяне на личната Му наслада( на Доминанта) от тези умения).
То е като да си направиш сам играчка, носеща ти удоволствие само дето и на играчката и харесва.
Правиш я своя в детайли. Но затова се искат качества..за да те приеме в мозъка си и да те остави да го моделираш.
Ако няма духовно и интелектуално превъзходство може да се окаже, че подчинения е Доминиращия във връзката.
Превъзходството за което говоря още не е гаранция за успешна връзка ..най трудната част е пробиването на "сферите на космоса" на подчинения, както и вграждането и извайването им..до степен нужна на Дома.
Аз дори и да бъда упреквана..никога няма да се задоволя с "някой", който не знае какво иска още по малко и как да го постигне. Да чете като по книга тръпненията, реакциите на тялото ми, да не губи контрол, да знае кога да спре..защото понякога екстремните опити са стрес за организма и си е изкуство и опит да контролираш честотата на количеството болка и наслада---> от там насетне и начина на мислене да е по глобален да се чувствам "малка" в сравнение с Него.
Подчинена съм- но не ограничена.
Който се радва и му стига да прави фитнес от рода на "падни-стани-бръкни"..няма проблем.. .уважавам това желание...но не е моето желание, не е моето View и разбиране за БДСМ. Виждането ми е- да ръководи робинята си по-сложни команди от дишай-не дишай..
Eliza

Ново мнениеот Natural Disaster » 03 Окт 2012, 01:29

Тази тема много ме вълнува, но не зная в каква посока. Защото състоянието за мен е доста некомфортно и, хм, опияняващо. Което е плашещо за мен, избягвам го съзнателно и съзнателно го търся. От друга страна при мен плеят е доста труден без такъв тип доминация. А се чудя в последно време дали съзнателно се използват определени похвати за да се доведе човек до такова състояние? То е ясно, че общовалидни прийоми няма, но все пак. Прави ми впечатление, нещо като техники, които се използват и предполагам се знае, че въздействат. Объркването с въпроси в неудобен момент, паузите в определени моменти, които покачват напрежението, объркват допълнително и разголват, обръщението по име в края на изречението...
Арт потребител

Регистрирация: 01 Окт 2012, 17:13
Теми: 2
Години: 39

Ориентация: Бисексуален
БДСМ позиция: Подчинена
Тук съм за: Любопитство
Определям се, като:: Подчинена, без послушанието, с доминиращи нотки.
Визитка: Няма
Кредити: 45.00 Кредит
Репутация във Форума: 5
Нисък рейтинг

Ново мнениеот Севдалина Василева » 22 Юли 2013, 10:56

Natural Disaster написа: Прави ми впечатление, нещо като техники, които се използват и предполагам се знае, че въздействат.

За манипулирането ли говориш от чиста психологическа гл.точка или за техники от физическа страна?
"Фетиша никога не намалява от това, че е споделен- Art_Fetish".
Аватар
Нов потребител

Регистрирация: 13 Апр 2010, 12:02
Теми: 268
Години: 38

Ориентация: Хомосексуална
БДСМ позиция: Доминираща
Тук съм за: Общуване
Кредити: 1,331.00 Кредит
Рекорди в Игри: 4
Медали: 2
Репутация във Форума: 83
Висок рейтингВисок рейтинг

Ново мнениеот joker » 30 Юли 2013, 19:49

Според мен за да може един подчинен/ роб да се нарече такъв преди всичко трябва психически да го е приел и да се чувства като такъв. Просто психиката му трябва да е подчинена на дадения човек.
Живот без БДСМ не е живот!!!
Арт потребител

Регистрирация: 28 Апр 2010, 04:27
Теми: 4

БДСМ позиция: Неориентиран
Тук съм за: Търся Домина
Визитка:
Кредити: 75.00 Кредит
Репутация във Форума: 5
Нисък рейтинг

Предишна

Назад към Доминация и Дисциплина

Кой, къде се намира в момента?

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

Кой посети тази тема?

46 потребители са посетили тази тема: Гост (1), Гост (1), Araya (2), Billy383 (2), Bond (2), Desislava (1), Fred (2), Heatseeker (1), Joro (3), JustSlave (2), L8X (2), Master Kavkan (3), Natural Disaster (6), POKI (9), Pixie (1), The Witcher (3), bdsm_70 (1), bigbad (1), counterslap (1), daruin (1), dee (3), dink (1), fisttv (3), flex_kavana (1), footservant (1), g6rad (1), galab_daiwa (2), gandalf (1), gue (1), high_heels_passion (1), ivan_tsochev (1), j1360 (1), joker (3), karamel (4), lastex (3), little_wife (1), markizdiosad (2), melina011 (1), metodi (1), nikos8 (1), slave_boy (3), suhoii (1), svako (1), tisho1974 (1), ucha_se (1), Севдалина Василева (7)