Art_Fetish

Свят • Цвят • Фетиш

Доминация и Дисциплина

Състояние на подчинение

Автор: Amatea Последен пост: 10 Дек 2011, 16:48 Отговори: 4

Състояние на подчинение

Ново мнениеот Amatea » 26 Ное 2011, 08:34

Изпитвате ли състояние на подчинение и как изглежда то за вас? - въпрос към подчинените.
Какво е усещането да приведеш някого в състояние на подчинение? - въпрос към доминиращите.

Състоянието на подчинение е прието да се нарича събспейс (subspase). Когато съм чувала да описват това състояние, различните хора го описват различно. Затова, според моите наблюдения има няколко вида състояние на подчинение.

- сладка еуфория - превъзбудено сладострастно състояние, обожание на доминиращия.
-паническо - дизориентация и зависимост от доминиращия.
-страхопочитание - тягостно, тъмно усещане на страх и зависимост.
- хипнотично - спокойно, почти безчувствено състояние на парцалена кукла. Хипнотизиран от доминиращия, подчинения нама никакви мисли и чувства в главата си и автоматично се подчинява.
- медитативно - спокойно, блажено състояние, смирено обожание и подчинение.
- героична съпротива - подчинения изпитва възбуда, от неподчинението си. Коато подчинения намери точката му на пречупване, подчинения изпитва оргазъм от своята слабост и спечелената власт от доминиращия.

Тези различни състояния на подчинение се получават както от темперамента на различните натури, така и съответно от вида игри, които предпочитат.

Аматеа
Аватар
Арт потребител

Регистрирация: 31 Авг 2011, 11:38
Теми: 28
Години: 49

Ориентация: Бисексуална
БДСМ позиция: Любопитна
Тук съм за: Общуване
Определям се, като:: Не съм доминираща- харесва да съм отгоре. Не съм подчинена, харесва да се отдавам. Не съм садистка, пука ми, че те боли. Не съм мазохистка, готова съм да изтърпя всичко за теб.
Визитка:
Кредити: 264.00 Кредит
Репутация във Форума: 26
Нисък рейтинг

Re: Състояние на подчинение

Ново мнениеот tisho1974 » 03 Дек 2011, 14:53

Какво е усещането да приведеш някого в състояние на подчинение? - въпрос към доминиращите.
Много хубав въпрос Amatea. Браво за темата. Чудя се защо досега никой не е писал по нея. Аз се престраших да отговоря :-) Лично за мен да приведеш някого в състояние на подчинение е трудно спечелена победа.Изпитвам удовлетворение и блаженство, когато се получи. Тогава разбираш, че всичкото време, усилия и нерви не е изгубено напразно. Това те кара да цениш постигнатото и да го задържиш, колкото се може по-дълго. Да се наслаждаваш изцяло. Да владееш положението
tisho1974

Кредити: Заключен

Ново мнениеот karamel » 03 Дек 2011, 20:18

Хубава тема. Жалко, че малко хора имат отношение по нея, но... -35-
За мен в "състояние на подчинение" е всеки, които независимо дали обвързан или не, е в готовност да бъде подчинен и да изпълнява чужди нареждания. Важно тук е съзнанието, че принадлежиш на някого, или искаш да принадлежиш. Може и Доминиращия/та да са на разстояние, но подчиненият знае, че има забрани и задължения, които трябва да спазва. Може в даденият момент да няма кой да те доминира, но има много подчинени, които са на ясно, че биха направили или "жертвали" нещо, за да има някой до тях и да му изпълняват заповедите.

Изпитвате ли състояние на подчинение и как изглежда то за вас?

За мен категоризацията в човешкото поведение и взаимоотношения е относителна и понякога излишна. Не за друго, а защото и самата аз не се вписвам 100% в никои от изброените състояния. :-) Също така избягвам да се поставям в конкретен профил или рамка - защото всичко е относително, човек израства, и е възможно в даден момент да надхвърли и собствените си очаквания. При мен има вплитане на 4 от изброените - сладка еуфория, хипнотичност, медитативност, героична съпротива и на моменти страхопочитание (при изолирани случаи -8- ). В зависимост от настроението ми, както и от това, в каква ситуация ще ме постави Доминиращият е и състояниянието ми на подчинение.
В крайна сметка, важно е удоволствието и тръпката. :-)
Ако пуснеш някого на свобода и той се върне, значи... и друг не го иска!
Аватар
Арт потребител

Регистрирация: 18 Юли 2011, 22:08
Теми: 18
Години: 34

Ориентация: Хетеросексуална
БДСМ позиция: Суич
Тук съм за: Убежище за самотни души
Визитка:
Кредити: 342.00 Кредит
Репутация във Форума: 26
Нисък рейтинг

Ново мнениеот L8X » 04 Дек 2011, 15:24

Състоянието на подчинения е много интересна тема за размисъл....
По начало ако подчиненият е мазохист за него консумацията на удари нанасящи му болка са най-най-.
Но ако не е мазохист има друго.... Често ролята на подчинен е приета поради мръсни мисли в нечисто подсъзнание и съмнението им в човека отсреща че може да задоволи мръснишките нъжди. Цялото това комбинирано със страха от неуспех при разговор на тема харесвам/не харесвам и граници и лимити - подтиква човека да е подчинен и просто да види господаря до къде може да стигне, какви са му фантазиите и как действа. Малко или много подчинения е пасивен докато е вързан той просто наблюдава действията на доминиращия. Все едно сте на презентация "какво може доминиращият". След което ако покрие много, а дори се справи и включи неща които са били неочаквани идва момента на отпускане и често подчинения иска да стане доминиращ за да покаже и своята гледна точка и да вмъкне и своите идеи ( можете да видите дори във форума че има много които са: "аз сам подчинен/а но често се случва да искам да съм от другата страна") - това доказва моята теория до някаква степен. -35-
Аватар
Арт потребител

Регистрирация: 24 Мар 2011, 14:34
Теми: 32
Години: 33

Ориентация: Хетеросексуален
БДСМ позиция: Фетишист
Тук съм за: Убежище за самотни души
Визитка: Няма
Кредити: 300.00 Кредит
Рекорди в Игри: 3
Репутация във Форума: 43
Нисък рейтинг

Ново мнениеот Bobich » 10 Дек 2011, 16:48

Състоянието на подчинение се изпитва от хората, които са доста наясно със своята същност и роля в БДСМ. Лично за мен си е върховно усещане, въпреки че зависи и от Доминиращия и от подчинения. Всичко е въпрос на добри отношения между двамата и оточненията преди плей-я.
Разбираш ли ме?!
Арт потребител

Регистрирация: 01 Окт 2010, 18:08
Теми: 4
Години: 30

Ориентация: Бисексуален
БДСМ позиция: Подчинен
Тук съм за: Обмяна на опит
Визитка:
Кредити: 319.00 Кредит
Репутация във Форума: 23
Нисък рейтинг

Назад към Доминация и Дисциплина

Кой, къде се намира в момента?

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

Кой посети тази тема?

33 потребители са посетили тази тема: Amigdala (1), Araya (2), Bobich (2), Bond (1), Diogen (1), Heatseeker (1), JINA (1), JustSlave (2), Natural Disaster (1), POKI (2), Violet (2), adidani (1), dee (1), fisttv (1), g6rad (1), galab_daiwa (1), haria (1), ivan_tsochev (1), ivofree (1), j1360 (1), joker (1), lickyourpussy (1), loshinkoto (1), lubov (1), markizdiosad (1), melina011 (1), nadejjda (1), nikos8 (3), pdb (1), slave_boy (1), svako (1), twilightt (1), Севдалина Василева (1)