Art_Fetish

Свят • Цвят • Фетиш

Бельо

Дамското Бельо

Автор: Севдалина Василева Последен пост: 11 Ное 2013, 23:32 Отговори: 16

Дамското Бельо

Ново мнениеот Севдалина Василева » 06 Ное 2010, 16:32

Бельото е част от облеклото и представлява комплект дрехи, които се носят под други дрехи най-вече поради хигиенични причини и за да осигуряват поддръжка на определени части от тялото. Носят се директно върху кожата. Определени видове бельо се носят за да прикриват части от тялото, за които се счита, че е неприлично да се показват, докато други видове бельо имат еротичен ефект (бел.р.уикипедия).
Дамското бельо основно включва бикини и сутиен. Поради това че бельото трябва да попива потта и да не възпалява кожата, най-предпочитаният материал е памукът. Еротичното бельо, което е обикновено от изкуствени материи или коприна навлиза в модата на облеклото през 1980-те.
Понякога цели култури могат да развият даден фетиш до такава степен, че той да престане да бъде възприеман като фетиш, а просто като „нормално“ желание, например съвременният фетиш към дамско бельо, който обхваща набор от цялата им съвкупност.

дамско бельо Art_Fetish 1.jpg

В това число спадат- бикини, стринг бикини (прашки), танга, дамски боксерки, сутиени, боди, стринг-боди, боди-стокинг, бюстие, корсет, трико, комбинизон, фуста, нощница, жартиери. Материите са най-различни като по-често използвани са дантелени, сатенени, копринени, а в БДСМ контекст - кожени.
Обикновено мъжете имат силно развит фетиш относно бикините. Някой представители, се възбуждат като ги докосват, галят и дори са привлечени от миризмата на носени дамски бикини.

Фетиш към дамско бельо Art_Fetish.jpg

При жените този фетиш е развит от съвсем различна еротична гледна точка. Повечето жени влагат в този фетиш финес и възбуда от материята и вида им.

дамско бельо Art_Fetish.jpg

Какъв смисъл влагате в дамското бельо, Вие? Кои видове и материи Ви допадат в контекста на еротиката, фетиша, БДСМ и ежедневието?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
"Фетиша никога не намалява от това, че е споделен- Art_Fetish".
Аватар
Нов потребител

Регистрирация: 13 Апр 2010, 12:02
Теми: 268
Години: 38

Ориентация: Хомосексуална
БДСМ позиция: Доминираща
Тук съм за: Общуване
Кредити: 1,331.00 Кредит
Рекорди в Игри: 4
Медали: 2
Репутация във Форума: 83
Висок рейтингВисок рейтинг

Re: Дамското Бельо

Ново мнениеот Bobich » 06 Ное 2010, 23:33

Ами лично на мен ми харесва като видя жена с боди, но и някои видове прашки ми харесват. Колкото до материята не разбирам много от нея, но тези леките материи са по-яки.
Разбираш ли ме?!
Арт потребител

Регистрирация: 01 Окт 2010, 18:08
Теми: 4
Години: 30

Ориентация: Бисексуален
БДСМ позиция: Подчинен
Тук съм за: Обмяна на опит
Визитка:
Кредити: 319.00 Кредит
Репутация във Форума: 23
Нисък рейтинг

Ново мнениеот POKI » 08 Ное 2010, 17:32

Мъже
Обикновено мъжете имат силно развит фетиш относно бикините. Някой представители, се възбуждат като ги докосват, галят и дори са привлечени от миризмата на носени дамски бикини.

Жени
При жените този фетиш е развит от съвсем различна еротична гледна точка. Повечето жени влагат в този фетиш финес и възбуда от материята и вида им.

... което не изключва, размяна или съвкупност на двете определения, независимо от пола... ;55;
Аватар
Арт_Администратор

Регистрирация: 22 Апр 2010, 17:01
Теми: 169
Години: 42

БДСМ позиция: Подчинена
Визитка: Няма
Кредити: 429.00 Кредит
Рекорди в Игри: 14
Репутация във Форума: 44
Нисък рейтинг

Ново мнениеот Bobich » 09 Ное 2010, 14:50

Ами лично аз не съм привличан от миризмата, но при докосването на материята- да. А при вида на самите бикини каквито и да са- определено ми е фетиш. От по-горното мнение на Поки разбирам, че при мен явно има размяна /или просто съм странен ;71; /. Хаха шегувам се, разбира се. Всеки с фетишите си. ;66;
Разбираш ли ме?!
Арт потребител

Визитка:
Нисък рейтинг

Ново мнениеот Севдалина Василева » 10 Ное 2010, 14:44

Разбира се, има всякакви вариации по отношение на фетишите.
Например други се възбуждат като се обличат в дамско бельо. Най-често се практикува от кросдресъри.

Аз лично не познавам нито една жена, която да не се възбужда от секси бельо. Ако има някоя сред нас такава, да си вдигне ръката, макар че силно се съмнявам. ;)
Аватар
Нов потребител

Ново мнениеот Bobich » 10 Ное 2010, 14:51

Хаха айдеее, сега ще ви разкомпирираме. :) Днес между другото си купих мъжко бельо и продавачката държеше да ми покаже всички модели и ги пипаше и обръщаше. Направо си мислех, че си играе с тях докато ми ги показва.
Разбираш ли ме?!
Арт потребител

Визитка:
Нисък рейтинг

Ново мнениеот Севдалина Василева » 15 Ное 2010, 16:04

Боби, учените вече са ни разконспирирали, не само нас жените, а и мъжете. :D

Психолози работят с две групи доброволци като са им показвани снимки на атрактивни дами в половин ръст до кръста. Първия път били облечени в червено, а втория път - в синьо. Мъжете трябва да кажат какъв въпрос биха задали на съответната дама. Резултатът: при облечените в червено жени мъжете имат готовност да формулират въпросите си по-закачливо и дръзко, отколкото при сините. После задачата е да си представят, че се срещат с една от жените. Трябва да подредят два стола като за разговор. В очакване на Ladys in Red мъжете поставят столовете доста по-близо един до друг, което е недвусмислен знак за близост. Проф. Ниеста Кейзър от университета "Рочестър" в Ню Йорк споделя: "Една червена тениска или рокля е най-добрият избор за първо рандеву. Онези, които търсят партньори онлайн, също трябва да сложат нещо червено за снимката си."
Това, че червеното има толкова силно еротично въздействие, вероятно се корени в първичните ни инстинкти. Само трябва да погледнем към червените задни части на нашите роднини павианите и шимпанзетата. За мъжкия екземпляр червеното и ясен сигнал за чифтосване. В крайна сметка всичко се свежда до това, нали?
От една страна, горещото бельо може да указва: Внимание, тя е почти готова да се съблече, действай. Освен това, ако мозъкът вече не е изключил, по цвета на дантеления сутиен той може да подразбере каква любовна нощ му предстои. Черният, белият, червеният или телесният цвят издават дали пред него стои дива котка, или жадна за ласки принцеса.
Прозрачно = безсрамно. Сексидолите Ева Мендес и Кейти Пери залагат на невидимото или извънредно семпло бельо с телесен цвят. Всъщност безцветното е тотален хит не само в Холивуд. 72% от анкетираните в Германия жени си купуват безизразно бельо, с което сякаш искат да демонстрират: "Аз съм съвършено спокойна и нямам какво да крия." В секса се чувстват прекрасно и са напълно естествени. Не искат да чупят рекорди, за тях е важно да си доставят удоволствие. Иначе стоят здраво на земята и са готови на компромиси спрямо партньора си.
Lady in Red.Не случайно това е сигнален цвят. Жените в червено са много горещи. В леглото са страстни, енергични и изтънчени. Казват какво искат. Но бъдете нащрек: падат си по голямата драма!
Принцесата в розово. Романтични, крехки, женствени, чувствителни. Имат нужда от цяла планина внимание. В кревата никога не биха поели инициативата.
Черната пантера. Жените с черно бельо са същински диви котки. Силната им личност се смесва със силно еротично излъчване. Интелигентността им е съизмерима с екстремната страст. Мяу: това не е лъжица за слаби мъже.
Снежанка. Тя носи цвета на невинността, но може да бъде отлична ученичка. Възможно е жената с бяло бельо да няма много голям опит в сферата на еротиката, но в ръцете на един добър учител обучението може да стане изключително забавно и творческо.
Прашки, слип или боксерки? Видът изразява също толкова, колкото и цветът. Психоложката Дона Даусън прави анализ на фаворитите в дамското бельо по поръчка на "Дейли мейл". За нея също няма никакво съмнение, че червеното, прозрачното или класическото черно изпращат автоматични сигнали за личността на носителя им. А от психологическа гледна точка цветовете разкриват и нашия еротичен характер.
Когато погледът се спре върху топлите цветове като нежно червено, жълто и оранжево, се събуждат приятни чувства, леко се покачва кръвното налягане, учестява сърцебиенето и дишането. Опитайте поне веднъж да се заиграете с цветовете.

Дамското бельо е не само изкушение. То глези сетивата с нежни материали и възбуждащи кройки. По-голямата част от жените носят красиво бельо преди всичко заради себе си. Хубавото бельо е нещо като шоколад. Може и без него, но прави жените щастливи.

Източник
Аватар
Нов потребител

Ново мнениеот Севдалина Василева » 31 Яну 2011, 14:58

фетиш към бельо.jpeg

...Не е ли красиво? -556-
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Нов потребител

Ново мнениеот Queen_of_hell » 02 Фев 2011, 13:12

Goddess_Monika написа:Аз лично не познавам нито една жена, която да не се възбужда от секси бельо. Ако има някоя сред нас такава, да си вдигне ръката, макар че силно се съмнявам. ;)

Ако не ме познаваш, да се запознаем тогава. :)
За мен бельото само по себе си никога не е представлявало кой знае какъв фетиш или извор на възбуда. За мен то си е просто необходимост, колкото да не ме протрива плата на дънките по някой по-фини части. А "ситроен" слагам само лятото, ако нося нещо прозрачно.
Може да се каже, че имам фетиш само към корсети, доколкото може да се каже че спадат към бельото.
Е, друг е въпроса, ако дамското бельо се носи от някое хубаво сиси с красиво тяло. Леле, тогава направо изтрещявам, -274- побърквам се и откачам. -274-
Queen_of_hell

Кредити: Заключен

Ново мнениеот fetish_77 » 04 Юни 2011, 12:38

ИзображениеИзображение
fetish_77

Ново мнениеот socks » 01 Сеп 2011, 16:14

Бельото си е класика, едва ли са много хората на които стилното и еротично бельо да не въздейства. Относно фетишът към използваното дамско бельо - никога не ми е бил особено голямо влечение, но бих пробвал, защо пък не. Иначе имам интересна историйка, свързана до някъде с него. С познати си разказвахме истории за студентския живот (така де, аз тогава бях по-малък и само слушах) и единият разказа за двама съквартиранти - момче и момиче. Момчето било доста слабохарактерно и лесно се манипулирало, докато момичето било точно обратното и в един момент се стигнало до това, че тя го накарала да й пере дрехите, естествено това включва и бельото (който е запознат с живота по общежития, знае, че това в повечето случаи се прави на ръка :) )... той го разказваше изразявайки един вид възмущение, аз пък сметнах, че това си е малко или много секси и тогава за първи път се замислих за тези неща. Сега като поразсъждавам, може да не е бил чак толкова слабохарактерен, а умен и просто да е имал фетиш към дамско бельо и да е знаел как да постигне целта си :-)
"YESTERDAY YOU SAID TOMORROW. JUST DO IT!"
Аватар
Арт потребител

Регистрирация: 26 Авг 2011, 16:45
Теми: 10

Ориентация: Хетеросексуален
БДСМ позиция: Фетишист
Визитка:
Кредити: 103.00 Кредит
Репутация във Форума: 10
Нисък рейтинг

Ново мнениеот L8X » 16 Окт 2011, 12:51

Няма мъж който да не харесва Дама с бельо...
ако има то той би харесал мъж с бельо, но да се върнем на темата...
Пазара е пренаситен от какви ли не видове, модели, цветове - дамско бельо. В зависимост от предпочитанията на всяка дама тя може да намери всичко по вкуса си. С бельото може да даде знак, да отправи послание, да се променя и то не с латексово облекло, кожено, ПВЦ или нещо което е неизползваемо всеки ден, а просто с бельо което е ежедневие както е четката за зъби, както са обувките... Бельо има пригодено за всякакви случай - спорт, удобство, секс... - приложени като еротични аксесоари за повдигане на.... "духа" бельото е като табелата на автобуса - ако седите на спирката всички автобуси са големи с много места и врати, но ако искате да знаете на къде отива трябва да видите табелата кой номер е (май е тъпо сравнението, но...) ако жената се появи в леглото с нещо секси всеки мъж си мисли "хммм, мръсница" - а дори и момичето да не е бельото показва че има желание, а има ли желание има и начин :-)
Аватар
Арт потребител

Регистрирация: 24 Мар 2011, 14:34
Теми: 32
Години: 33

Ориентация: Хетеросексуален
БДСМ позиция: Фетишист
Тук съм за: Убежище за самотни души
Визитка: Няма
Кредити: 300.00 Кредит
Рекорди в Игри: 3
Репутация във Форума: 43
Нисък рейтинг

Ново мнениеот Insomnia » 17 Ное 2011, 11:52

Като ценител и естет, винаги обръщам внимание на бельото - своето, на партньорката или партньора.
Моите любими бикини са от прозрачни материи. Намирам ги за много провокативни, т. к. хем имам бельо, хем всичко се вижда, но леко "замъглено" заради материята.:) Харесвам фини, дантелени сутиени, очертаващи красиво деколте. Обожавам, когато видя, че на някоя мацка й се виждат презрамките на сутиена, особено ако са различен цвят от блузата й. Намирам го за една сладка провокация.
Любимият ми цвят е черното, така че и при бельото е най-предпочитан. Но забелязах, че напоследък се заглеждам и по сиво, малиново, чревено и някои по-странни цветове като тюркоазено и лилаво.
Insomnia

Ново мнениеот Shekinah » 17 Ное 2011, 16:02

Аз съм доста практична личност и колекцията ми от бельо го доказва. Тъй като смятам, че е особено неестетично бельото да е с много различен тон от горните дрехи, обикновено това е водещия ми мотив при избор.

Друг е въпросът за бельо, което се слага за срещи. Дори да нямам абсолютно никакво намерение да се събличам пред някого в края на вечерта, имам няколко по- дантелени парченца, които слагам именно за свое собствено удоволствие. Чувството, че съм секси облечена започва, а понякога и завършва, с типа бельо. Чудесно е, че има такъв голям избор- за всекиго по нещо. :-)
Капка по капка- живот!
Аватар
Модератор

Регистрирация: 05 Окт 2010, 12:03
Теми: 5
Години: 31

Ориентация: Хетеросексуална
БДСМ позиция: Подчинена
Визитка:
Кредити: 207.00 Кредит
Рекорди в Игри: 1
Медали: 1
Репутация във Форума: 36
Нисък рейтинг

Ново мнениеот karamel » 12 Фев 2012, 15:37

Бельото за мен (независимо дали моето или това на мъжа) не е повод за възбуда. Приемам го за необходима част от ежедневния тоалет – обличаш-носиш-събличаш ... и това е. Аз съм практичен човек. Еее... ще излъжа ако кажа, че нямам бельо за ‘специални случаи’, но него съм го купувала в единичните случаи когато съм се чувствала по-освободена и/или съм целяла съответна реакция в партньора.
Предпочитам всяка част от бельото ми да е минимално разноцветна (най-много 2 цвята)...друг е въпроса, че съчетавам бяло с черно. :-)
Това, че бельото не ми е фетиш - не значи, че не се радвам и не ценя хубавите модели бельо, а просто не им отдавам чак такова значение.

При липса на девствен пояс....ето една идея...стига шиповете да бяха истински -379- -16-

Изображение
Ако пуснеш някого на свобода и той се върне, значи... и друг не го иска!
Аватар
Арт потребител

Регистрирация: 18 Юли 2011, 22:08
Теми: 18
Години: 34

Ориентация: Хетеросексуална
БДСМ позиция: Суич
Тук съм за: Убежище за самотни души
Визитка:
Кредити: 342.00 Кредит
Репутация във Форума: 26
Нисък рейтинг

Следваща

Назад към Бельо

Кой, къде се намира в момента?

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

Кой посети тази тема?

50 потребители са посетили тази тема: Гост (3), Гост (1), Гост (1), Гост (1), Amigdala (1), BloodSugarSexMagik (1), Bond (1), CARLSON (5), Citizen_0987654321 (2), Dvoen_Burbon (3), GirlFetish (5), GuitarFreak (1), Jupiterzzz (1), L8X (4), Pavlin995 (1), Pebbles (5), Psykhe (1), adidani (1), balkan (2), bdsm_70 (1), caso (1), dink (1), dirtypanties (1), erotemo55 (2), fisttv (2), flex_kavana (3), geisha_girl (2), geri (2), ghosty (3), gue (3), high_heels_passion (1), joker (1), joker (1), karamel (1), kir4oo (2), kur4o (1), myk510 (1), neXuspower135 (1), pantyfetish (1), pilatuspiri (1), pissingFAN (2), pmet (1), roko (1), rosen74 (1), sauris (2), shadow (1), shutelov (1), silver.radiance (1), stefan99s (2), syni (1), ... [Вижте повече]